Naturbes Vitasmin – En Güçlü Multivitamin

NATURBES VİTASMiN içinde bulunan 43 farklı vitamin, mineral ve antioksidan ile multivitamin hapları arasında Dünya’da bir ilktir. 14 vitamin, 13 mineral, 16 antioksidan ile gün boyu enerjik ve zinde hissettirmeyi  hedefleyen %100 Türk sermayeli, konusunda uzman diyetisyen ve gıda mühendisleri ile geliştirilen benzersiz bir formüle sahip bir gıda takviyesidir. İçeriği bakımından gönül rahatlığı ile en güçlü vitamin kompleksi diyebiliriz.

Naturbes Vitasmin diğer ürünlerimiz gibi Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından da register edilmiştir.

Özellikle astaksantin, zeaksantin, kuersetin, sumak, karanfil, çörek otu gibi dünyanın en önemli antioksidanlarını, vücudun gün içinde ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve en önemli mineralleri tek bir softjelde barındırması Vitasmin‘i tek başına benzersiz bir ürün haline getirmektedir. Bunlarla birlikte Koenzim Q10, kırmızı panax ginseng ekstresi ile desteklenen Vitasmin bu özellikleri ile bile rakiplerinden daha önde gelen bir ürün olduğunu göstermektedir.

Dünyanın lider tedarikçilerinden temin edilen çok yüksek kalitedeki ham maddelerin ülkemizde GMP ve ISO 22000 standartları ile üretilerek satışa sunulan Vitasmin, Naturbes’in tüm ürünleri gibi Helal sertifikalıdır.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 004000-06.03.2018

SADECE ECZANELERDE SATILMAKTADIR.

Vitasmin Tarım Bakanlığı Onay Belgesi

Vitasmin FDA Onay Belgesi

Vitasmin Helal Belgesi

İŞTAH AÇMAYAN VİTAMİN
Dünyadaki neredeyse tüm vitamin ve mineral takviyelerinin en büyük sorunu olan iştah açmayı en az seviyeye indirebilmek için özel olarak geliştirilen NATURBES VİTASMİN içindeki nane ve sumak ile iştah kapatmaya yardımcı olur.

NATURBES VİTASMİN, vücudun günlük direncinin ve enerjisinin artmasında oldukça etkilidir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, vücut dengesinin korunması, vücudun ihtiyaç duyduğu temel vitamin ve minerallerinin karşılanmasına yardımcı olmak üzere formüle edilmiştir.

Sadece Seçkin Eczanelerde Bulabileceğiniz Vitasmin’i Doktorunuzdan veya Eczacınızdan ısrarla isteyebilirsiniz.

Vitaminler

Vitaminler, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için belli miktarlarda ihtiyaç duydukları organik bileşiklerdir. İnsan vücudu çoğu vitamini tükettiği gıdalardan temin etmektedir. Bunun nedeni, insan vücudunun ya yeterince vitamin üretmemesi ya da hiç üretememesidir. Canlılar açısından baktığımızda her canlı farklı vitamin gereksinimleri duyar. Örnek, insanlar C vitamini içeren gıdalar tüketmesi gerekirken, köpeklerinde böyle bir gereksinim yoktur. Köpekler ihtiyaçları için yeterli olan C vitamini üretebilir veya sentezleyebilir ama insanlar yapamazlar.
Benzer bir durum D vitamini içinde geçerlidir. İnsanlar D Vitamini ihtiyaçlarının çoğu için güneş ışığına maruz kalmalıdır. Çünkü yiyeceklerde ihtiyacı karşılayacak miktarlarda D Vitamini mevcut değildir, insan vücudu güneş ışığına maruz kaldığında bu vitamini sentezleyebilir.

Vitaminler hakkında hızlı bir özet geçmemiz gerekirse vitaminler suda ve yağda çözünen vitaminler olarak 2’ye ayrılır. Yağda çözünen vitaminler, suda çözünenlere göre daha kolay depolanmasını sağlar. Vitaminler her zaman karbon içerir, bu yüzden “organik” olarak tanımlanır. Yediğimiz gıdalar en iyi vitamin kaynağı olsada günümüzde bir çok kişi gıdalardan alamadıkları vitamin ihtiyaçlarını eczanelerde satılan gıda takviyelerinden almaktadır.

NATURBES VİTASMİN AŞAĞIDAKİ VİTAMİNLERİ İÇERİR.

 • A Vitamini
  A vitamini, yağda çözünür ve güçlü bir antioksidandır.
 • D3 Vitamini
  D vitamini, sağlığımızda hayati bir role sahiptir. Kalsiyum ve fosfor emilimini arttırır Güneş ışınlarına tepkili bir vitamindir.
 • E Vitamini (D-Alfa)
  E vitamini, ​​serbest radikalleri önleyen en güçlü antioksidanlardan biridir.
 • C Vitamini
  C vitamini, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye ve dokuların onarımına ve korunmasına yardımcı olabilir.
 • K2 Vitamini
  K2 vitamini aynı zamanda menekononlar olarak da bilinir, kan pıhtılaşması, kemik sağlığıyla ilgilidir. Vazgeçilmez bir vitamindir.
 • B1 Vitamini
  B1 vitamini, suda çözünen bir vitamindir. Sağlıklı bir sinir sisteminin sağlanmasında çok önemli bir rol oynar.
 • B2 Vitamini
  B2 vitamini, eksikliği sindirim sistemini, sonra mideyi olumsuz yönde etkiler. Göz yorgunluğu, kataraktların önlenmesi ve tedavisi için gereklidir. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasına yardımcı olur.
 • B3 Vitamini
  B3 vitamini, her gün almamız gereken bir vitamindir. Hücrelerde enerji metabolizması, nükleik asit, protein, yağ ve karbonhidrat metabolizmasında gereksinim duyulan zorunlu bir vitamindir
 • B5 Vitamini
  B5 vitamini, vücutta depolanamayan ve suda eriyen bir vitamindir. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizması için gereklidir.
 • B6 Vitamini
  B6 vitamini, özellikle protein metabolizmasında çok önemli bir koenzimdir ve birçok nörotransmitterin sentezinde rol alır.
 • B7 Vitamini (Biotin)
  B7 vitamini, günlük hayatımızda özellikle güzellik vitamini olarak karşımıza çıkan, vücut için son derece önem arz eden gerekli bir vitamindir. Sindirilen gıdaların yararlı enerjiye dönüşmesine yardımcı olur.
 • B8 Vitamini (Inositol)
  B8 vitamini olarakta adlandırılan İnositol birçok hayvanlarda ve bitkilerde bulunur. Yapısı Glikoz yapısına benzer. İnositol’ün başlıca fonksiyonu, özellikle yağları karaciğerde toplamaktır.
 • B9 Vitamini (Folik Asit)
  B9 vitamini, diğer adıyla folik asit hücre oluşumunu sağladığı oldukça önemlidir. İhmal edilmemesi gereken vitaminlerden biridir. Özellikle alkol kullanan kişiler B9 eksikliği fazlasıyla gözükmektedir.
 • B12 Vitamini
  B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin oluşmasını sağlayan, beyin ve sinir sisteminin fonksiyonlarının devam etmesinde hayati öneme sahip bir vitamindir. B12 vitamini sinir tahribatını önler, doğurganlığı sağlar, hücre oluşumunu ve uzun yaşamasını sağlar, sinir uçlarının normal gelişimini kolaylaştırır, hafızanın güçlenmesine ve öğrenmeye yardım eder.

Mineraller

Mineraller, canlılar tarafından üretilmesi mümkün olmayan, toprakta bulunan elementlere verilen genel isimdir. Vücudunuzun sağlıklı kalması için mineraller önemlidir ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu temek besin maddeleridir. Canlılara enerji vermez herhangi bir kalori değerleri yoktur. Vücudumuz, kemiklerin, kasların, kalbin ve beyin fonksiyonlarının düzgün çalışması gibi bir çok farklı iş için mineraller kullanır. Enzimler ve hormonları yapmak içinde mineraller önemlidir. Sağlık için iki çeşit mineral vardır: makro mineraller ve eser mineraller. Vücudumuz daha çok makro minerallere ihtiyaç duyar. Makro mineraller kalsiyum , fosfor, magnezyum, sodyum , potasyum , klorür ve sülfür içerir. Eser mineraller ise demir, manganez, bakır, iyot, çinko, kobalt, florür ve selenyum vb. gibi. Birçok insan ihtiyaç duydukları mineral miktarını karşılamak için çeşitli gıdalardan yiyerek alırlar. Fakat bazı durumlarda mineral takviyesi önerilebilir. Sağlık problemleri olan veya bazı ilaçları kullanan kişiler minerallere daha az ihtiyaç duyabileceği gibi tam tersi olduğu durumlarla daha sık karşılaşılır. (Örnek vücuttaki demir eksikliği gibi) Bu ve benzeri durumlarda dışarıdan mineral takviyesi alınabilir. Not: Tedavi amaçlı mineral takviyesi alınması gerekiyorsa bunun mutlaka yetkili bir doktor tarafından reçete edilmesi gerekir.

NATURBES VİTASMİN AŞAĞIDAKİ MİNERALLERİ İÇERİR.

Antioksidanlar

“Antioksidanlar” çoğu insan ne anlama geldiğini tam olarak anlamasada, çok fazla duyulan kelimelerdendir. Antioksidanlarla dolu yiyeceklerin vitamin kapsüllerinin bizim için gerçekten iyi olduğunu biliyoruz. Cildimizi sağlıklı tutmak ve yaşlanma belirtilerini önlemek için antioksidanlar önemlidir. Antioksidanlara ihtiyacımız var, her zaman antioksidanlara “evet” demeliyiz. Ama neden? Bu efsanevi bileşikler nelerdir ve niçin herkes onlardan hep böyle büyük bir anlaşma yapar?

Güney Florida Üniversitesi’nde beslenme yardımcısı Profesör Dr. Lauri Wright, “Antioksidanlar, gıda maddelerinde hücrelerin zarar görmesini durduran veya geciktiren bileşiklerdir,” diyor . Doğal olarak birçok gıdada, özellikle bitkilerde bulunurlar. Zarar vermeden önce, hücrelerimizdeki “temizlemeyi” veya atık ürünlerimizi serbest radikal olarak adlandırarak hücre hasarını önlemeye yardımcı olurlar. Wright, “Antioksidanlar, sindirim yoluyla beslediğimiz gıdalardan ve kan dolaşımına ve hücrelere doğru seyahat ettiğinden” serbest radikaller üzerinde çalıştıklarını açıklıyor.

NATURBES VİTASMİN AŞAĞIDAKİ ANTİOKSİDANLARI İÇERİR.

Günlük kişisel ihtiyaclara uygun olarak seçilmesi gereken multivitamin hapları veya multivitamin ilaçları, genelde kapsül ve toz halde bulunur. Multivitamin ilaçları adı ile  piyasada çok farklı ürünler bulunmaktadır. Naturbes Vitasmin gün içinde yediğiniz gıdalar ve içtiğiniz içeceklerden almanız gereken fakat  alamadığınız vitamin, mineral ve antioksidanları tek kapsüle sıkıştırarak vücudun ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı bir gıda takviyesidir.  Multivitamin kapsül şeklinde olan Naturbes Vitasmin eczanelerde 30’luk olarak satılmaktadır ve günde 1 kapsül olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Eczane multivitamin naturbes satış yapan eczanelerin listesi

Multivitamin Kompleksi

Multivitamin Faydaları: Multivitaminler veya multivitamin kapsülleri insan vücudunun beslenmesi ve normal işleyişinin devam edebilmesi için gerekli vitamin, mineral ve antioksidanları tek kapsüle sığdıran yardımcı gıda takviyelerdir.

Multivitamin Faydaları

Gün içinde normal gıdalardan alınması gereken fakat alınamayan durumlarda (Düzensiz beslenme, tek tip yemek yeme, diyet yapılması, tüp mide ameliyatları sonrası gibi) vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve antioksidanları içeren multivitamin kompleksleri gereklidir. Multivitaminler içinde vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan, çeşitli bitki özleri, bitki yağları, bitki ekstreleri bulunmaktadır. En çok tercih edilenler içinde sadece vitamin değil, mineral ve antioksidan kombinasyonu ile üretilmiş olanlardır. Yeterli beslenilse de günümüz koşullarında her vitamin her besinde yeterli veya hiç bulunmamaktadır. Bazı insanlar vejeteryan veya vegan olmakta, bazı insanlarda bir çok gıdayı sevmemekte. Bu sebeple dışarıdan Naturbes Vitasmin gibi güçlü ürünler ile multivitamin, multimineral, multiantioksidan desteği almak gerekir.

Multivitamin mineral ve antioksidan desteği kişiden kişiye ve dönemden döneme değişiklik gösterir. Özellikle gebelik, emzirme dönemi, orta yaş üstü durumlarda, mevsim geçişlerinde, düzenli spor yapanlarda ihtiyaç artmaktadır. Bor, silika, kolin, vanadyum, iyot gibi mineraller doğada çok az bulunduğu gibi insan vücudunda çok eser miktarlarda bulunmaktadır. Bu mineralleri dışardan almak hücre yaşam fonksiyonları için elzemdir.

Multivitamin, Multimineral, Multiantioksidanlara Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

– Gebelik döneminde vitamin desteği
– Emzirme dönemi
– Spor yapanlar
– Diyet yapanlar
– İyi ve dengeli beslenemeyenler
– Veganlar
– Vejeteryanlar
– Tüp mide ameliyatı olanlar
– Öğün atlayanlar
– Çok düşük kalorili beslenenler
– Menopoz, andrapoz döneminde olanlar
– Besin alerjisi olanlar
– Eklem ağrısı çekenler
– Tip 2 diyabetler
– Konsantrasyon eksikliği çekenler
– Kolit hastası olanlar
– Kendi süreki yorgun hissedenler
– Demir ve B12 eksikliği olan anemi çeşitleri
– Uzun süre ilaç tedavisi görenler
– Doğum kontrol hapı kullananlar
– Cinsel problemler yaşayanlar
– Sperm azlığı
– Kadınlarda yumurta eksikliği
– Sigara içenler
– Alkol kullananlar
– Fazla ve sık adet dönemi gören kadınlar
– Sporcular
– Yaşlılar

Uzman kontrolünde, multivitamin veya ihtiyaca göre belirlenmiş vitamin ya da mineral takviyelerine ihtiyaç duyulabilir.

Antioksidanlar Ne İşe Yarar?

Enerji üretirken ortaya çıkan serbest radikaller, kronik iç iltihaplanmayı tetikleyen toksik bir yan ürün olup, kalp hastalığına, kilo artışına, şeker hastalığına ve genellikle yaşlanma ile ilişkili diğer hastalıklara yol açar. Ciltte, serbest radikaller kırışıklıkların artmasına sebep olur ve genç cilde esneklik ve esneklik kazandıran kolajeni yok eder. Antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirdiklerinde, hasara karşı korurlar ve onarmaya yardımcı olabilirler.