Yeşil Çay Ekstresi
Yeşil Çay Ekstresi
19 Mart 2019

Selülit Nedir?

Naturbes Liposlimmer içinde bulunan 9 etken madde bilim adamlarının selülit görünümünü azaltma ve deride sıkılaşmaya yardımcı olan maddeler olarak kabul ettiği maddelerdir.

Öncelikle selülit bir hastalık değil kozmetik bir sorundur. Selülit deri altında biriken yağların düzensiz veya aşırı birikmesi ile oluşan erkeklerde oluşabildiği gibi en çok bayanlarda gözüken bir dolaşım bozukluğudur. En çok bayanlarda ve bacak, kol, kalça bölgelerinde oluşan selülit, derinin portakal kabuğu görünümünü almasına sebep olur.

Daha teknik bir açıklama ile selülit, deri altındaki özellikle lenf ve kan dolaşımının bozulmasıyla yağ hücrelerinin küçük adacıklar halinde toplanması (fibrotik bağlar yağ hücrelerini hapseder) ve bağ dokusunun da bozulmasıyla portakal kabuğu gibi gözükmesine denir.

20 yaşından büyük bayanların %90’ında görülen selülit sorunu çoğu bayan için bir baş belasıdır. Selülitin birçok nedeni olmasına karşın en önemli nedenleri, genetik, hızlı kilo alıp verme, şişmanlık, hareketsizlik, yanlış beslenme, hormonal ve hormon ilaçlarıdır. Selülitin kilolu kadınlarda olduğu gibi genel bir kanı olsa da bu çok yanlıştır çünkü zayıf kadınlarda da selülit sorununa çok sık karşılaşılmaktadır.

Zaten bir hastalık olmayan selülit insan sağlığı açısından tehlikeli bir durum değildir. Sadece estetik açısından kötü bir görünüm teşkil ettiğinden dolayı bir çok bayan estetiksel olarak anti selülit kremi veya farklı yollar ile selülitten kurtulmak ister.

Selülit genellikle bayanlarda ergenlik dönemi olan 15-18 yaşlarında başlar.

Evde selülit tedavisinde; metabolizmanın hızlandırılmasına yardımcı, deri altı kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı, antioksidan özelliğe sahip, hücre arasındaki kolejinin artmasın yardımcı ve böylece vücuttaki ödemin ve toksin maddelerin dışarı atılmasını yardımcı selülit kremi kullanabilirsiniz.  Naturbes Liposlimmer içeriğinde bulunan maddeler, selülit görünümünü azaltmaya yardımcı maddelerdir.

 

Selülitli ve Selülitsiz Deri Arasındaki Fark

Selülit Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Selülitlerin % 100 belirgin bir tedavisi yoktur. Tam anlamıyla selülitin sıfırlanması maalesef hiçbir tedaviyle mümkün olamamaktadır. Ancak selülit görünümün azaltılmasında ülkemizde ve dünyada uygulanan bazı yöntemler başlıca:

  1. Mezoterapi
  2. Radyo frekans
  3. Diyet (tuzsuz beslenme, şekerden karbonhidrattan ve yağdan uzak durmak)
  4. Egzersiz ve düzenli spor
  5. Alkol ve sigaradan uzak durmak
  6. Bol su tüketimi
  7. Bol sebze ve lifli gıdalar tüketmek
  8. Vücudumuzu sıkan her türlü kıyafetlerden uzak durmak
  9. Vücut bakım kremleri

Selülit Nasıl Oluşur? Sayfamızı ziyaret ederek selülit oluşumunun aşamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.